top of page
  • Iwona Nowak

Projekt architektoniczny nawierzchni inspirowany modernizmem.


kostka brukowa sanok

Nawierzchnia z Kostki brukowej Polbruk. Współcześnie, zrównoważone zestawienia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, podobnie jak dynamiczne kontrasty kształtów i faktur.

Jeśli we wnętrzu Twojego domu przeważają geometryczne motywy, kubistyczne kształty, jeżeli wyżej cenisz minimalistyczną prostotę od ferii rozbuchanych form - z pewnością zechcesz przenieść ład i uporządkowanie do swojego ogrodu, na zewnątrz posesji, czy też przemycić ulubiony styl w elementach małej architektury. Nasz dom czy ogród zazwyczaj stanowi stylistyczną kontynuację tego w czym gustujemy oraz czym lubimy otaczać się na co dzień.

Dom, taras, patio - to tu spędzamy mnóstwo czasu, wypoczywamy lub spotykamy się z przyjaciółmi. Właśnie dlatego całość powinna być przemyślana w najdrobniejszym szczególe - nie ma tu miejsca na przypadkowość - a rozsądny minimalizm, proporcjonalność użytych faktur oraz materiałów pozwala osiągnąć pełną harmonię. Aranżacje powinny opierać się na prawidłowościach, regularności i konsekwencji w wyznaczaniu ścieżek, podjazdów, tarasów - a także na dbałości o funkcjonalność przestrzeni naszego „miejsce na Ziemi”. Zdyscyplinowany ład kompozycji może zostać odzwierciedlony w wyborze nawierzchni, na przykład w perfekcyjnej regularności kostki Polbruk Ideo.

Symetryczne kształty, powtarzalne wzory stworzą poczucie równowagi, której dopełnieniem może być minimalistyczna kolorystyka. Ale o tym, czy harmonijna całość przypadnie do gustu miłośnikom tradycji czy wielbicielom nowoczesności, zadecydują szczegóły - charakter wybranej kostki, niecodzienne dodatki dostosowane do stylistyki budynku oraz inne elementy małej architektury.

Z prostym, inspirowanym modernizmem projektem architektonicznym najlepiej współgrać będzie nawierzchnia skomponowana w odcieniach szarości, np. płyty tarasowej nawiązującej fakturą do granitu płomieniowanego Polbruk Aura w kolorze grafitowym.

Ciekawym pomysłem dekoracyjnym może okazać się ułożenie na przemian pasów z szarej i grafitowej kostki Polbruk Trento lub też przełamanie jednolitej nawierzchni geometrycznym wzorem wykonanym z kostki w innym odcieniu. Elementem dopełniającym projekt mogą być Stopnie Grando w jasnoszarym kolorze.

コメント


bottom of page