top of page
  • Iwona Nowak

Kostka brukowa Lumia od Polbruk w Sanoku

Polbruk Lumia to pierwsza na rynku kostka betonowa, która wykazuje zdolność luminescencji. Za dnia nie wyróżnia się niczym szczególnym od innych oferowanych produktów, jest monochromatyczna, charakteryzuje się właściwą dla betonu trwałością i wysoką odpornością na obciążenia. Jednak po zapadnięciu zmroku, ułożona z kostki nawierzchnia, świeci się niebieskim światłem. Co istotne, kostka jest samowystarczalna tzn., że do świecenia nie potrzebuje dodatkowego źródła energii, co czyni z niej przełomowy, ekologiczny produkt budowlany. Jak to możliwe?

Kostka Polbruk Lumia zawiera specjalne substancje syntetyczne – luminofory, które pochłaniają energię w dzień, a w nocy emitują ją w postaci światła. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wyjątkowo dekoracyjnych aranżacji, zyskujących magiczną aurę po zmroku. Z kolei wszystkie miejskie chodniki i ciągi komunikacyjne wykonane przy użyciu produktu będą bardziej bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Produkt również porządkuje przestrzeń i powinien być wykorzystany w celu czytelnego oddzielenia dróg dla ruchu samochodowego od rowerowego czy pieszego.

Polbruk LumiaWymiary: 10 x 20 cm; grubość: 6 cm Dostępne kolory: stalowy, bazaltowy, biały Powierzchnia gładka

Commenti


bottom of page